Data driven business – Blockchain i Uczenie Maszynowe.

28 Paź 2019
12:10-13:00

Data driven business – Blockchain i Uczenie Maszynowe.

Informacje zawarte w danych mają ogromną wartość we współczesnym świecie, ulegającym masowej transformacji cyfrowej. Uwagę przykuwają dwie szczególnie istotne dla biznesu technologie

blockchain i uczenie maszynowe. Na konkretnych przykładach biznesowych omówię na jakim etapie wdrożenia technologicznego jest blockchain i jak bardzo zmieniają się produkty i usługi oparte o sztuczną inteligencję, a w szczególności uczenie maszynowe. Zwrócę też szczególną uwagę na sposoby zarządzania kapitałem ludzkim i projektem, które przyczyniają się do powstawania i produkcyjnego wdrażania niezwykle fascynujących rozwiązań. Słowo innowacja w tym kontekście nie pojawia się wcale gdyż praktycznie każdy element składający się na budowanie biznesu wokół wyżej wymienionych technologii jest w sposób oczywisty innowacyjny.

Posiadanie obiektów cyfrowych mających wartość było do dnia dzisiejszego niemożliwe. Analiza cyfrowej treści i komputery uczące się szybciej niż ludzie, rozpoznające i rozróżniające obiekty rzeczywiste nie są już absolutnie niczym zaskakującym.

Zaprezentuję na jakim etapie znajduje się masowe wdrożenie tytułowych technologii globalnie i na przykładach pokażę jaką przynoszą wartość biznesową.

Celem prelekcji jest zaciekawienie tematyką i zwrócenie szczególnej uwagi na etap wdrożenia masowego i zaawansowania obu technologii, a także zwrócenie uwagi na zarządzanie interdyscyplinarnym zespołem eksperckim.