WARSZTATY
11:30 – 14:00
One size doesn’t fit all – Jakie narzędzia sprawdzają się w projektach?
Czy istnieje jedna metoda, jedno podejście, jedno narzędzie, które sprawdzi się w każdym projekcie?
W zarządzaniu projektami często poszukuje się złotego standardu – gotowego schematu, który poprowadzi od A do Z. Jednak czy taka uniwersalna ścieżka naprawdę istnieje?
Na warsztacie nie będzie gotowej odpowiedzi – to uczestnicy pomogą ją znaleźć. Przeanalizują case study i wspólnie odpowiedzą na pytanie, co jest kluczowe w każdym projekcie, niezależnie od jego skali czy branży.
Dowiedzą się, od czego zacząć, jakie zasady/narzędzia stanowią fundament, a gdzie znajduje się przestrzeń na dopasowanie podejścia do kontekstu.
Jedno jest pewne – sztywne trzymanie się jednego modelu rzadko prowadzi do sukcesu. Dlatego warto wiedzieć, jak mądrze dobierać narzędzia do sytuacji, a nie odwrotnie.
Dołącz do konferencji “Lider, strateg, mentor – rozwój kluczowych kompetencji w złożonych projektach” i zobacz, co naprawdę stanowi must-have w skutecznym zarządzaniu projektami.
Być liderem jak Phil Jackson, Jose Mourinho czy Jurgen Klopp
Inteligencja emocjonalna stanowi kluczowy element naturalnego przywództwa, który decyduje o skuteczności zarządzania ludźmi i budowaniu zespołu. Przełomowe osiągnięcia w badaniach nad mózgiem pokazują dlaczego działania lidera mają ogromny wpływ na tych, którymi kieruje. Wyniki tychże badań rzucają światło na to, w jaki sposób inteligentnym emocjonalnie liderom udaje się inspirować innych, nastawiać pracowników na rozwój, wzbudzać zaangażowanie i motywację, budować lojalność.
Sylwia zainspiruje Was do tego, by w przyszłości (zaraz po warsztacie)
- Stworzyć pozytywną atmosferę pracy na wszystkich poziomach organizacji
- Rozwiązywać konflikty i tworzyć sytuacje, w których wszyscy zyskują
- Rozwijać uczciwość i odpowiedzialność ze współpracownikami
- Poprawić relacje między współpracownikami i zainspirować mentalność zespołu
- Rozwijać większe umiejętności samokontroli i podejmowania decyzji
- Inspirować pozytywne emocje
- Jak zarządzać swoim zachowaniem, zarządzając swoimi emocjami
- Być w stanie poradzić sobie z wyzwaniami i trudnościami
Seryjny morderca, czy stalker? Postawy liderów, które demotywują.
Podczas warsztatów przyjrzymy się liderom, którzy – choć mogą mieć świetne intencje i charyzmę – potrafią działać na zespół zaskakująco negatywnie. Czasem lider, który wydaje się pełen uroku, w rzeczywistości wpływa na morale w sposób przygnębiający. Razem przeanalizujemy konkretne przykłady sytuacji, w których ich zachowanie, zamiast inspirować, wywołuje frustrację i zniechęcenie.
PAULINA STEC:
Kulturowa mieszanka – jak wielokulturowość i technologia zmieniają zarządzanie projektami.
Czy wiesz, że aż 70% projektów nie odnosi sukcesu? Jednym z głównych powodów jest brak efektywnej komunikacji. Jak poradzić sobie nie tylko z komunikacją, ale także zrozumieniem różnic kulturowych?
Podczas warsztatów omówimy i wymienimy się doświadczeniami na temat wpływu różnorodności na zarządzanie projektami i zespołami. Zastanowimy się również, czy w dobie sztucznej inteligencji wielokulturowość to klucz do sukcesu. Nie zabraknie dyskusji, wymiany doświadczeń, studiów przypadków i pracy w grupach. Wspólnie z uczestnikami będziemy pracować nad stworzeniem udanej strategii komunikacji i zarządzania zespołami wielokulturowymi oraz spojrzymy w przyszłość, aby zastanowić się, jak będzie wyglądać zarządzanie różnorodnymi zespołami w dynamicznym środowisku technologicznym.
Co zyskujesz?
- Dowiesz się, jak różnorodność kulturowa i nowoczesne technologie wpływają na zarządzanie projektami obecnie i jak będą je kształtować w przyszłości.
- Nauczysz się, jak wykorzystać modele budowania zespołów w praktyce, aby skutecznie komunikować się i współpracować w zróżnicowanych zespołach.
- Na podstawie wymiany doświadczeń, wypracujesz strategie zarządzania zespołami wielokulturowymi w dynamicznym środowisku technologicznym.
JUDYTA WOLAK:
Podejmowanie decyzji w oparciu o dane, czyli jak liczbami wytyczać właściwy kurs w projekcie
Zarządzanie projektami oparte na danych to nowe podejście do realizacji bardziej kompleksowych projektów hybrydowych. Podczas tego warsztatu zagłębimy się w fascynujący świat danych projektowych i odkryjemy skarby ukryte w ich analizie. Razem zgłębimy temat procesu podejmowania decyzji opartych na danych, badając konkretne dane projektowe, które warto analizować, aby podejmować świadome decyzje zarówno w obszarach biznesowych, jak i technicznych.
Bez zbędnych zawiłości liczbowych skupimy się na praktycznych aspektach, które uczynią podejście oparte na danych naturalnym dla Ciebie.
Korzyści:
- Uczestnicy zdobędą umiejętność analizowania danych projektowych i pomoże im podejmować bardziej świadome decyzje zarówno w obszarach biznesowych, jak i technicznych.
- Warsztat koncentruje się na praktycznych aspektach analizy danych, dzięki po co i jakie dane należy wybierać by rozumieć co się dostarcza, i zaraz po warsztacie uczestnicy będą mogli wykorzystać to w swojej pracy. Unikamy przy tym zbędnych zawiłości matematycznych.
- Uczestnicy poznają oparte na danych podejście do zarządzania projektami hybrydowymi, co pomoże im w efektywniejszej realizacji złożonych celów projektowych.
MALWINA KOPCZYŃSKA:
Chaos coordinator – jak narzędzia lean i optymalizacja pomagają w zarządzaniu projektami.
W dynamicznym świecie zarządzania projektami chaos wydaje się nieunikniony. Zmieniające się priorytety, ograniczone zasoby i niespodziewane wyzwania mogą prowadzić do dezorganizacji i spadku efektywności. Jak więc skutecznie zarządzać projektami, minimalizując chaos i maksymalizując wartość?
Podczas warsztatu poznasz praktyczne zastosowanie narzędzi, z pozoru zarezerwowanych dla produkcji, które bardzo dobrze sprawdzą się w trakcie każdego prowadzonego projektu. Ułatwią podejmowanie decyzji oraz pomogą oszacować ryzyko, zadbają o odpowiednie zasoby (również te związane z kompetencjami). Wspólnie przyjrzymy się, jak podejście lean i optymalizacja procesów pomagają w uporządkowaniu pracy, eliminacji marnotrawstwa i zwiększeniu efektywności zespołów projektowych oraz rozwiązywaniu napotkanych problemów i trudności.
Warsztat jest skierowany do liderów, managerów projektów oraz wszystkich, którzy chcą sprawniej koordynować pracę zespołów i przekształcać chaos w dobrze zarządzany proces. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać lean do optymalizacji zarządzania projektami – nie może Cię zabraknąć!
DAMIAN WOŹNIAK & MAGDALENA ŻYTA-WÓJCIK:
Jak liderzy budują efektywne zespoły
Podczas warsztatu spróbujemy zidentyfikować kluczowe czynniki wpływające na efektywność zespołów
Crucial points warsztatu:
- Poznanie dominujących cech charakterystycznych dla danych typów osobowości
- Jakie pułapki mogą na nas czyhać i czy istnieją idealne połączenia współpracy (w kontekście typów osobowości)
- Czy zespół powinien być jednolity osobowościowo
- Jak zbudować efektywny zespół i ustalać zakres obowiązków w oparciu o typy osobowości
RAFAŁ CZARNY:
Zarządzanie zmianą a zarządzanie projektami – o efektywności, korzyściach, nie korzyściach i produktach projektów.
Zarządzanie projektami ma jeden kluczowy cel: wytworzenie produktu zgodnie z założonym zakresem, budżetem i harmonogramem. Niezależnie od metodyki – projekt jest sukcesem, gdy dowiezie produkt. A co, jeśli efekt świetnie zarządzonego projektu nie jest wykorzystywany przez użytkowników? Czyje to zmartwienie?
Tu wkracza zarządzanie zmianą – kluczowy element decydujący o tym, czy nowy produkt rzeczywiście przyniesie wartość organizacji. Jeśli ludzie nie zaakceptują zmiany i nie zaczną z niej korzystać, projekt może okazać się porażką, mimo że został zrealizowany zgodnie z planem.
Korzyści z udziału:
- Dowiesz się, jak skutecznie łączyć zarządzanie projektami i zmianą, by maksymalizować efekty wdrożeń.
- Poznasz Model Transformacji Bridgesa, który ułatwia prowadzenie ludzi przez zmianę.
- Nauczysz się stosować Analizę Pola Sił, by identyfikować kluczowe korzyści i bariery wdrożenia.
- Zrozumiesz, jak zwiększyć adopcję zmian i uniknąć sytuacji, w której gotowy produkt pozostaje niewykorzystany.
Dołącz i dowiedz się, jak sprawić, by zmiana działała, a nie tylko była wdrożona!
MARCO ŻYCHOŃ & BARTOSZ STOLARSKI:
Zarządzanie Kryzysowe w Projektach IT – Analiza Konsekwencji dla Relacji Biznesowych
W dynamicznym środowisku IT, kryzysy w projektach są nieuniknione. Jednak to właśnie trudne sytuacje często stanowią katalizator dla budowania trwałych i wartościowych relacji biznesowych. Podczas warsztatu uczestnicy przeanalizują realne przypadki projektów IT, w których zarządzanie kryzysowe odegrało kluczową rolę w kształtowaniu współpracy pomiędzy zespołami stron projektu, a walutą na przyszłość stało się zaufanie.
Korzyści dla uczestników:
- Zrozumienie mechanizmów zarządzania kryzysowego w projektach IT.
- Praktyczne wskazówki, jak przekuć trudne sytuacje w długofalowe relacje biznesowe.
- Wymiana doświadczeń i dyskusja nad skutecznymi strategiami zarządzania oczekiwaniami i komunikacją w kryzysie.
JOLANTA KURUC:
GenAI a kompetencje przyszłości lidera w zarządzaniu projektami
Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) może wspierać pracę kierowników projektów. Sprawdzimy, jak wykorzystać GenAI do podejmowania decyzji, zarządzania zespołami, optymalizacji procesów, a także do komunikacji i zaangażowania interesariuszy. Praktyczne ćwiczenia i interaktywne dyskusje pomogą zdobyć nowe umiejętności i przygotować się na wyzwania przyszłości.
WIOLETTA KASTRAU:
Włącz Change Management aby zwiększyć wartość biznesową realizowanych projektów! ADKAR i inne praktyczne narzędzia dla Project Managerów.
Czy samo wdrożenie projektu oznacza jego sukces? Nie zawsze! Aby osiągnąć realne korzyści biznesowe, organizacja musi nie tylko dostarczyć rozwiązanie, ale także zapewnić jego skuteczne przyswojenie i użytkowanie (Usage & Adoption).
Podczas tego warsztatu Project Managerowie poznają kluczowe narzędzia Change Management, które pomogą im skutecznie wdrażać zmiany i minimalizować opór pracowników. Dowiedzą się, jak zintegrować zarządzanie projektami z zarządzaniem zmianą i zwiększyć szanse projektu na sukces.
Poruszane zagadnienia:
- Czym jest sukces projektu? Sukces a wartość biznesowa
- Usage & Adoption – dlaczego samo wdrożenie to za mało?
- 7 kluczowych czynników sukcesu zmiany wg badań Prosci.
- Czy organizacja jest gotowa na projekt? Poznaj narzędzie PCT
- ADKAR jako model oceny gotowości pracowników do zmiany
- Kto za co odpowiada? – rola Project Managera i Change Managera w realizacji projektów
Korzyści z udziału w warsztacie:
- Dowiesz się, jak mierzyć gotowość organizacji i pracowników na zmianę.
- Zdobędziesz narzędzia pomocne Project Managerowi w zadbaniu o ludzi w zmianie
- Wzmocnisz swoje kompetencje i zwiększysz skuteczność realizowanych projektów


Organizator
PMI Poland Chapter
(PMI Oddział Polski)
ul. Domaniewska 47/10
02-672 Warszawa
NIP: 525-227-89-73
PM Mania
- 11.04.2025
- Centrum Konferencyjne ING Banku Śląskiego
- Sokolska 34, 40-086 Katowice